تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید

& مروری بر کتاب


قدرت در درون ماست

انسان همان موجودی است که میلیاردها رمز و راز وجودش از آغاز تاریخ تاکنون ذهن اندیشمندان و عالمان را به خود مشغول داشته و خواهد داشت. دانشمندان و متفکران در این سالیان دراز هر کدام به نوبه‌ی خود به گوشه ای از عجایب این خلقت پیچیده و شگفت انگیز پی برده‌اند اما این نظرات گوناگون هرکدام به فراخور موضوع خود و دانش مطرح کننده‌اش نکات مثبت و منفی منحصر به فردی دارند. البته در طول تاریخ همواره این بخش های مثبت نظرات بوده‌اند که زمینه بلوغ و رشد فزاینده تر را نوید می دادند.

بر همین اساس، کتاب حاضر بیان کننده نظرات و پیشنهادات شخصی است که با کندوکاو خویش و عمل به یافته های این تلاش توانسته است پاره ای از مشکلات خود را مرتفع نماید. او در پی درمیان گذاردن این نظرات با دیگر همنوعانش بر پایه همان عامل پیشرفت علم، یعنی توجه به افکار سایرین و برداشت نکات مثبت آن‌ها و ادامه توسعه جامعه انسانی برآمده است. این کتاب بیان کننده نظرات و افکار خانم لوئیس ال هی، از معتقدین به علم روان است.

عمده ترین مبحث مستقل کتاب طرح نیرویی به نام قدرت درون است که نویسنده ادعا می کند با تأسی به آن می توان هر گونه مانعی را از سر راه برداشت. این نظریه بحث جدیدی نیست بطوریکه مثلاً در اسلام مبحث گسترده هدایت عامه دقیقاً وجود یک نیروی شگفت انگیز درون هر مخلوقی را مطرح می کند و می گوید که این نیرو عامل حرکت موجودات به سوی هدفی معین است. البته نویسنده، با ترکیب دیدگاه های متفاوت از جمله فلسفه کلّیت، بحث بازگشت به خویشتن، حوزه واحد و مباحثی این چنینی به تسهیل فهم نظریه هدایت عامه به شکل غیرمستقیم اقدام کرده است.

باید دقت کرد در ورای ظاهر بسیار ساده‌ی کتاب، نکات مفهومی بسیار مهم فلسفی و علمی وجود دارد که دقت به استخراج آن ها می تواند به فهم واقعی کتاب کمک شایانی نماید.

این اثر شاید بتواند زمینه ای مقدماتی در آشنایی با بهداشت روانی محسوب گردد. اما بهداشت روانی چیست؟ بهداشت روانی یعنی تأمین و حفظ سلامتی روانی فرد و اجتماع به نحوی که فرد بتواند فعالیت های روزمره خود را به خوبی انجام داده و با افراد خانواده و محیط خود ارتباط مناسب برقرار کند و دارای رفتاری به هنجار باشد. به عبارت تخصصی تر بهداشت روانی عبارت است از مجموعه عواملی که در پیشگیری از ایجاد و یا پیشرفت روند وخامت اختلالات شناختی، احساسی و رفتاری در انسان نقش مؤثر دارند.

کتاب قدرت در درون ماست از لوئیس ال هی را می توانید از اینجا دانلود کنید.


طبقه بندی: دریافت فایل،


برچسب ها: ذهن ناخودآگاه، کنترل ذهن، موفقیت، شفا، تلقین، عبارات تأکیدی، مدیتیشن،
[ جمعه 11 اسفند 1391 ] [ 11:00 ق.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک