تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید

در روزگاری زندگی می‌کنیم که دانشمندان علوم ذهنی می‌گویند انسان می‌تواند آنچه را در تخیّل خود تصور می‌کند بیافریند. تصاویر ذهنی، اوضاع و شرایط و تجربه‌های زندگی و امور آدمی را می‌سازد. به عبارت دیگر، اگر در زندگی‌تان شاهد شکست و تنگنا هستید، نخست آن را در ذهن تا مجسم کرده بودید. از این رو، برای از میان برداشتن این موانع و مشکلات باید نخست در ذهنتان آن‌ها را نابود کنید و همه چیز را به صورت دلخواه ببینید.

دکتر امیل کوئه فرانسوی برای نخستین بار اعلام کرد که قدرت تخیّل بسیار نیرومندتر از قدرت اراده است و اگر تخیّل و اراده با یکدیگر در کشمکش و تضاد باشند، همواره تخیّل پیروز می‌شود.

نخستین بار که در ایجاد تصویری ذهنی می‌کوشیم، اراده آن را نمی‌پذیرد. اما وقتی تصویر ذهنی به اندازه کافی تکرار شد، هراندازه هم که برای استدلال قدرت اراده نامحتمل بنماید، تخیّل چاره‌ای جز پذیرش و تجلی آن را ندارد.

چون آرزومند موهبت‌هایی عظیم‌تر هستید، باید تصاویر ذهنی آن‌ها را در اندیشه‌ی خود ایجاد کنید. شاید منطق بگوید این محال است؛ کوچک‌ترین اهمیتی ندهید. شاید قدرت اراده‌تان بگوید این رؤیا بزرگ‌تر از آن است که به وقوع بپیوندد. اگر دلاورانه به تخیّل خود بچسبید، آرزوهایتان را متجلّی خواهد کرد. امید و انتظار هر آنچه را به ذهنتان بیاموزید، برایتان خواهد آفرید و جلوه گر خواهد ساخت.

وقتی برای تجسّم موهبت‌هایتان، نیروی قدرتمند تخیلّ را به کار می‌برید، از شیوه‌ی غیرمستقیمی سود می‌جویید که پیروزی بر مشکلات زندگی را تضمین می‌کند. به جای جنگیدن با فقر و شکست و مشکلات مالی که اغلب بر مشکلاتتان می‌افزاید، شیوه‌ی غیرمستقیم را به کار گیرید.

برگرفته از: قدرت در درون ماست، لوئیس ال هی
برچسب ها: تلقین، شکست، تصویرسازی ذهنی،
[ شنبه 31 فروردین 1392 ] [ 11:00 ق.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک