تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید
قدرت جادویی درون شما!همه ما در زندگی به دنبال راهی برای زندگی بهتر، آسایش بیشتر و شرایط مطلوب‌تر هستیم؛ راهی که بتوانیم شرایط سخت پیش ‌رو را بهتر تحمل کنیم و بدین منظور ده‌ها کتاب می‌خوانیم و بسیاری از راه‌های پیشنهادی را امتحان می‌کنیم و این در حالی است که همه این‌ها تغییر زیادی هم در زندگی ما ایجاد نمی‌کنند؛ بنابراین به ناچار فکر می‌کنیم باید به دنبال کتابی مناسب‌تر یا راهی بهتر باشیم.

ما برای رها شدن از خستگی و کشمکش‌های زندگی روزمره به سراغ همه کس و همه جا می‌رویم. با این حال بسیاری از ما هنوز در حال جست‌وجو هستیم! واقعاً چرا نمی‌توانیم پی به راز ساده خوب زندگی کردن ببریم و چرا برای رسیدن به اهدافمان همچنان سرگردانیم؟


شرایط موجود

آیا تاکنون به نظرتان نرسیده که ما انسان‌ها با وجود اینکه از هوش و ذکاوت خوبی برخورداریم، چرا باید تا این حد سخت زندگی کنیم و همیشه در پی چیزی باشیم و رسیدن به هدفی؟!

بسیاری از ما بر این ‌باوریم که هیچ‌گونه کنترل و دخالتی بر شرایط نداریم و این وضعیت و شرایط ناگزیر بیرونی است که باید به عنوان حقیقتی آن را بپذیریم؛ اما حقیقت این است که ما توانایی‌های زیادی داریم که به وسیله آن‌ها می‌توانیم زندگی خود را به گونه‌ای ماهرانه اداره کنیم تا آن را به همان صورت و شکلی که می‌خواهیم درآوریم.

در بسیاری از کتاب‌هایی که برای رسیدن به زندگی بهتر می‌خوانیم، یادآوری شده است که اگر به خودتان اعتماد و اطمینان داشته باشید می‌توانید شرایط موجود را تغییر دهید؛ اما شرط اصلی آن این است که به خود اعتماد کنید، ناامید نشوید و واقعاً خواهان رسیدن به شرایط بهتر باشید.

ولی واقعاً چندنفر از ما راه‌های پیشنهادی را امتحان کرده‌ایم؟ چندنفر از ما به آنچه واقعاً لازم است، یعنی اعتمادکردن، ناامید نشدن و خواستن درست، جامه عمل پوشانده‌ایم؟ چندبار ناامید شده‌ایم و گفته‌ایم «نه من که نمی‌توانم، شرایط آن‌هایی که موفق شده‌اند با من فرق داشته، آنها پول بیشتری داشتند، شرایط‌شان بهتر بوده، با هوش‌تر بودند و ...»؟ آیا شما واقعاً تمام راه‌های پیشنهادی را امتحان کرده‌اید، واقعاً به خودتان اعتماد کرده‌اید، ناامید نشده‌اید و بازهم شکست خورده‌اید؟

نه، بسیاری از ما حتی شرط اصلی تغییر را هم که خواستن واقعی است نداشته‌ایم؛ یعنی از همان ابتدا شک داریم که بهتر است تغییر کنیم یا همین شرایط موجود را بپذیریم!

گاهی آنقدر از تغییر می‌ترسیم که با خود می‌گوییم «نکند شرایطم از اینکه هست هم بدتر شود، پس بهتر است تغییر کردن و... را فراموش کنم!»

بنابراین اگر واقعاً می‌خواهیم به زندگی خود سروسامانی بدهیم و شرایط مطلوب‌تری را به وجود آوریم فقط باید راه‌های درست استفاده از توانایی‌ها و احساساتمان را بیاموزیم.

 

قدرت باورهای شما!

همه ما می‌دانیم که ذهن ما دارای قدرت بسیار شگفت‌انگیزی است که می‌تواند بسیاری از چیزها را تغییر دهد. ذهن و فکر ما به وسیله انرژی‌ای که دارد می‌تواند در اطراف خود و شرایط پیش‌رو بسیار مؤثر واقع شود؛ بنابراین اگر مایلید بدانید که چگونه می‌توانید زندگی‌تان را تغییر دهید که دقیقاً همان چیزی باشد که می‌خواهید، پس بهتر است فراموش نکنید که انرژی ناشی از تفکرات شما همان عاملی است که هر چیزی را تا به این لحظه برایتان به وجود آورده و بعد از این هم می‌آورد.

بنابراین آنچه در هر لحظه از فکرمان می‌گذرد خواه شادی و نشاط که انرژی‌مان را بالا می‌برد و خواه نگرانی‌هایی که انرژی را کاهش می‌دهد در زندگی ما بسیار مؤثر خواهد بود. ذهن ما بسیار قدرتمند است و برای جذب تمام آن چیزهایی که در دنیا آرزویش را داریم توانایی حیرت‌آوری دارد زیرا می‌توانیم با کنترل و اداره احساساتی که از افکارمان نشأت می‌گیرد، به همه خواسته‌هایمان دست یابیم. اما تا زمانی که یاد نگیریم چطور افکار منفی را کنار بزنیم، روزبه‌روز به نتایج نامطلوب‌تری می‌رسیم که بسیار خسته‌مان خواهند کرد.

هنگامی که تمرکز ما بر مسائل منفی است همان‌ها را نیز به سوی خود جذب می‌کنیم! البته این به معنای آن نیست که اگر یک روز بسیار سخت را پشت سر گذاشتیم، از اتوبوس‌ جا ماندیم و کیف پولمان گم شد، احساس شادی و خوشحالی داشته باشیم! اما فراموش نکنید که آنچه برای ما اتفاق می‌افتد همان چیزی است که در فکر خودمان بوده و همچنین همان چیزی است که قبلاً بر آن متمرکز بوده‌ایم؛ بنابراین باید نسبت به چیزی که در موردش فکر می‌کنیم و اینکه چرا بعضی افکار به ذهنمان خطور می‌کند توجه بیشتری نشان دهیم. اکنون می‌توانید با باور اینکه از توانایی ذهنی لازم برخوردارید، بر آنچه می‌خواهید متمرکز شوید تا آن را به دست آورید، البته نه اینکه آنقدر ناامید باشید که باعث دور شدن بیشتر آن از خود شوید؛ در این صورت اگر بر آنچه نمی‌خواهید نیز متمرکز شوید همان را به سوی خود جذب می‌کنید. فراموش نکنید هرگاه در مورد چیزی برای مدتی طولانی با اشتیاق فکر کنیم، حال چه در مورد خواستن آن و چه نخواستنش باشد، حتماً به سوی ما کشیده می‌شود؛ چه بخواهیم و چه نخواهیم؛ بنابراین بهتر است این مراحل را مدنظر قراردهید:

آنچه را که دوست ندارید و نمی‌خواهید مشخص کنید، سپس آنچه را که واقعاً می‌خواهید برای خود تعیین کنید. بر آنچه می‌خواهید متمرکز شوید و در آخر منتظر باشید تا آن را دریافت کنید؛ البته نباید زود ناامید شوید و خود را شایسته داشتن آنچه در انتظارش هستید ندانید؛ بدین ترتیب همه چیز تغییر می‌کند و شاهد رسیدن به‌چیزهایی خواهید بود که مدت‌هاست در انتظارشان بوده‌اید.

 

جرأت داشته باشید

شما می‌توانید هر چیزی را بخواهید زیرا شایستگی آن را دارید اما در بسیاری از موارد جرأت و شهامت آن را ندارید. ولی ما باید بتوانیم جسارت و شجاعت زنده کردن خواسته‌های قدیمی خود را داشته باشیم.

نکته مهم آن است که بتوانیم بر باور نادرست ترس از خواستن غلبه کنیم و جرأت داشته باشیم تا هر چه را در این جهان می‌خواهیم، طلب کنیم و مشتاق رسیدن به آن باشیم.

ما باید شجاعت تغییر روش‌های پیشین خود را داشته باشیم. تمام آن مسائل ناگواری که به طرز ناخوشایندی به عنوان مشکلات شناخته می‌شوند چیزهایی هستند که ما آن‌ها را نمی‌خواسته‌ایم اما آنقدر برای ما تکراری شده‌اند که فکر می‌کنیم نمی‌توانیم از آن‌ها رهایی یابیم.

برای اینکه مانع شدت یافتن مشکلات و آشفتگی‌ها در زندگی خود شویم بهترین راه این است که از تمرکز کردن بر آنها خودداری کنیم. اگر واقعاً باور کنیم که مسبب بروز مشکلات ما رئیس، همسر، خانواده، دوستان و... ما نیستند، آن وقت این فرصت را داریم که مشکلات و ناهنجاری‌ها را به همان طریقی که جذبشان کرده‌ایم از بین ببریم؛ یعنی به وسیله همان انرژی‌ای که در وجود خود داریم. فراموش نکنید مهم‌ترین نکته برای تغییر وضعیت دادن و رسیدن به وضعیتی بهتر این است که مجبور نیستید آن را تغییر دهید؛ فقط دیگر به آن فکر نکنید، همچنین برای رسیدن به آن نیز شوق و اشتیاق داشته باشید. به خودتان اطمینان بدهید که هیچ دلیلی برای ترسیدن و ناامید بودن وجود ندارد. سعی کنید با خودتان مهربان باشید و اجازه ندهید زود غمگین و ناراحت شوید. همین که بر خواسته‌هایتان متمرکز می‌شوید، با تغییر جهتی که حاصل می‌شود، به سوی خواسته‌هایتان گام برمی‌دارید. اگر ابتدا تنها چیزی که می‌توانید به دست آورید داشتن احساسی خوب است، همین قدر هم کافی است؛ اما به خاطر داشته باشید اینکه خواسته‌ شما چقدر سریع عملی بشود بستگی به این دارد که چقدر سریع و مستمر بتوانید تمرکز خود را از آنچه در ارتعاشات منفی حاصل می‌شود، دور نگه دارید تا بتوانید بر آنچه می‌خواهید متمرکز شوید.

تنها کاری که با توجه به هر شرایط و وضعیتی لازم است انجام دهید این است که توجه و دقت به چیزهای بی‌خودی و واکنش نشان دادن به آنها را متوقف کنید و راهی بیابید تا حس بهتری داشته باشید.

سعی کنید در مورد هر چیزی خیلی زود عصبانی نشوید و با ملایمت و خونسردی به خودتان یادآوری کنید که اوضاع هر چقدر هم که ناگوار و ناخوشایند باشد نباید ما را تحت کنترل درآورد. در این صورت راه‌های مختلفی پیش روی ما قرار می‌گیرد و موقعیت‌های بهتری به سراغ ما می‌آیند و حتما راه‌هایی برای تغییر موقعیت و وضعیت خود پیدا خواهیم کرد.

در واقع هیچ چیز بهتر از این نیست که شما بتوانید داشتن حس خوب را تجربه کنید، بدون توجه به مشکلاتی که در گذشته داشته‌اید یا قرار است در آینده برایتان پیش بیاید. اما اوقاتی هم هست که همه چیز ملال‌انگیز و غمگین به نظر می‌رسند. در این زمان تنها کاری که می‌توان کرد روبه‌رو شدن با این حس ناراحتی است؛ بدین ترتیب از انباشته شدن انرژی منفی جلوگیری می‌کنید. وقتی ناراحت هستید با هر روشی که بتواند مؤثر باشد باید به‌گونه‌ای خود را آرام کنید.

مسلماً دوست دارید در این حالت سر کسی غر بزنید و دائم از مشکلاتتان بگویید. ولی هر چقدر زودتر بتوانید از این حالت بیرون بیایید، زودتر شرایط‌تان عوض می‌شود. در این هنگام بهتر است هر کاری را که فکر می‌کنید به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری داشته باشید انجام دهید. شما می‌توانید به نحوی دلگرم‌کننده به خود اطمینان دهید که این روزها خیلی زود تمام می‌شوند.

اگر می‌خواهید چیزی را تغییر دهید، اگر می‌خواهید از جایی که هستید بالاتر روید و اگر دوست دارید احساس رضایت و خشنودی داشته باشید، باید یاد بگیرید چطور خود را آرام سازید و سرحال و پرانرژی باقی بمانید.

 

تغییر نگرش

اگر نتوانید به شیوه تغییر جدید خود اطمینان داشته باشید، در این صورت تغییر کردنتان نیز بسیار سخت خواهد بود. برای این کار باید نگرش خود را عوض کنید. فرض کنید مدت‌هاست که می‌خواهید رژیم بگیرید و مقداری از وزن‌تان را پایین بیاورید و لاغر شوید اما همیشه بعد از اندکی وزن کم کردن، دوباره وزن‌تان بالا می‌رود و ... .

فراموش نکنید تا زمانی که تمرکزتان بر افزایش وزن‌تان است، وزن شما همچنان بالاتر می‌رود. پس قبل از شروع هر کاری نگرش محیطی را در رابطه با آن برگزینید.در اینجا فقط مسئله خواستن و در آرزوی لاغر یا سالم شدن مطرح نیست، نمی‌توان فقط خواست و انتظار به تحقق پیوستنش را داشت. مسئله دوباره تمرکز داشتن و دوباره درست احساس کردن است. بدن ما همیشه نسبت به تصویر ذهنی‌ای که به او می‌دهیم واکنش نشان می‌دهد، به شرط اینکه این تصویر ذهنی با احساس مناسب و صحیحی از چاقی و لاغری و بیماری یا سلامتی همراه باشد. راز تغییر و دگرگون ساختن هر چیزی در وجود ما این است که تمرکز خود را از چیزی که دوست نداریم دور کنیم و هر راهی را که توسط آن می‌توانیم به آن جایگاه احساسی چیزی که واقعا می‌خواهیم برسیم، پیدا کنیم. در این صورت مطمئن باشید تصویر ذهنی شما دیر یا زود به واقعیت تبدیل می‌شود. بنابراین اگر هم اکنون از مشکلی می‌ترسید و هراس‌هایی بیهوده در وجودتان رخنه کرده، به چیزی که دارید در درون خود به وجود می‌آورید نگاهی بیندازید. شما با ترس و هراسی که دچارش هستید در حال جذب چیزهای منفی هستید و به طور مستقیم در مسیر تقویت آنچه از آن دوری می‌کنید قرار دارید. بنابراین خود را از دام این تفکرات نابوده‌کننده رها سازید و به خود فرصت دهید تا راه جدیدی را امتحان کنید، زیرا واقعاً شایستگی آن را دارید.
برچسب ها: قانون جذب، موفقیت، شکست، احساسات، کنترل ذهن، نگرانی، مثبت اندیشی،
[ دوشنبه 4 آذر 1392 ] [ 05:00 ب.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک