تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید

هر که از قوانین روان و اصول ذهن اطلاع داشته باشد، می داند که خود انسان پدیدآورنده‌ی شادمانی، اندوه، نیکبختی و نگون بختی خویش است. شاید شما نیز این حقیقت را می‌دانید، اما هستند کسانی که بدون دریافت عمق مطلب و درک کامل مفاهیم، با شک و تردید با آن برخورد می‌کنند.

مطالعه‌ی زندگی مردان بزرگ این واقعیت را نشان می‌دهد که همه‌ی آن‌ها برای کسب کامیابی، شوکت و جلال به حد کافی از ذهن ناهشیار خود بهره برده‌اند.

اکنون این سؤال پیش می‌آید که چرا رمز موفقیت، استفاده‌ی صحیح و مؤثر از ذهن ناهشیار است؟

ذهن شما معدن طلاست!


 پاسخ این است که با توجه به شیوه‌های کاملاً متفاوت کسب ثروت و همچنین تنوع اوضاع و احوال کار و زندگی مردان موفق، هرگز نمی‌توان فرمول دقیق و مشخصی را برگزید؛ اما به جرأت می‌توان گفت که منشأ موفقیت، داشتن دیدگاهی مثبت است و هزاران خاطره از زندگی مردان موفق، گواه بر این مدعاست.

برخی از کتاب ها، کسب پول و ثروت را نتیجه‌ی مدیریت صحیح، خرید و فروش زمین و کالاهای اساسی و غیره می‌دانند. چنین نقطه‌نظرهایی حتی اگر بر منطق و خرد استوار باشد، قاعده‌ای کلی است که طبعاً نمی‌تواند با خصوصیات همه‌ی مردم منطبق باشد و هر‌گونه ادعایی جز این کوته‌نظری و ساده‌اندیشی است. در حقیقت، یک کتاب هر قدر هم آموزنده باشد، هرگز نمی‌تواند به شما کمک کند که شغل پیشنهادی را بپذیرید، به معامله خانه ای بپردازید یا برای خرید یک کالای نان و آب دار وارد عمل شوید. در واقع، هر موردی شرایط خاص خود را دارد، حتی اگر پیش از گرفتن تصمیم در مورد اجرای یک طرح مطالعات گسترده‌‌‌‌‌ای به عمل آورید، با موارد غیرقابل پیش بینی روبرو خواهید شد. ما معتقدیم که البته تجزیه و تحلیل و دوراندیشی در کارها ضرورت دارد، اما به هیچ وجه کافی نیست؛ زیرا در پایه ای از موارد، از تجزیه و تحلیل کاری ساخته نیست. اینجاست که حس ششم یا به قول معروف شم اقتصادی و یا به عبارت بهتر، وجود یک حالت ذهنی مثبت و یا ذهن ناهشیاری که به بهترین ممکن شکل برنامه‌ریزی شده، تعیین کننده است.


برگرفته از کتاب: توانگران چگونه می اندیشند، چارلز آلبرت پویسانت

مترجم: محمد‌رضا آل یاسین
برچسب ها: ذهن ناخودآگاه، خوشبختی، مثبت اندیشی، موفقیت، خوش بینی،
[ جمعه 15 آذر 1392 ] [ 05:00 ب.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک