تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید

آیا هرگز جوش‌شیرین را در مایعی اسیدی ریخته‌اید و شاهد جوش‌وخروش آن بوده‌اید؟

یکی از آن‌ها دیگری را خنثی می‌کند و چیزی بهتر به وجود می‌آید.

هرگاه انسان عمداً اندیشه‌های درست را به کار گیرد و به‌طور سنجیده راه‌های درست را بپیماید نیز معمولاً همین امر پیش می‌آید.

درواقع، در اندیشه‌ها و احساس‌هایش فعل و انفعالی شیمیایی رخ می‌دهد که در جسم و امورش منعکس می‌شود.

ترک برداشتن ساختمان باورهای غلط!

شاید شخص احساس کند که عصبی و کلافه و وحشت‌زده است. شاید بیماری‌های گذشته‌اش بازگردند. شاید سستی‌ها و عادت‌های نکوهیده پیشین او دیگربار رخ‌نمایند. اگر سابقاً مشکلات مالی داشته، چه‌بسا به نظر برسد که وضع از سابق هم خراب‌تر شده و همه از او رو گردانده‌اند و تنها و بی‌کس در اغتشاش فرورفته است.

واقعاً چه پیش‌آمده است؟

تنها مسئله این است که شخص سال‌ها با اندیشه‌هایی نادرست زیسته و این تصورات و ادراک‌های منفی را به جسم و امور خویش خورانده است. اکنون ناگهان همه‌چیز معکوس شده و جای آن‌ها را اندیشه‌های مهر و محبت و ستایش و سپاس و عفو و بخشایش و رهایی گرفته است. هضم چنین اندیشه‌های معکوس و متفاوتی برای نظام فکری پیشین دشوار است و طبیعتاً میان طرز تفکر گذشته و طرز تفکر کنونی تعارضی پیش می‌آید که نتیجه‌اش فعل‌وانفعال‌هایی در ذهن و تن و امور شخص است.

در چنین مواقعی نیکوست به خاطر آوریم که یک اندیشه مثبت قدرتمندتر از هزار اندیشه منفی است.

همچنین نیکوست به خاطر آوریم که طرز تفکر پیشین در حال خروج است و در این فرایند هرچقدر هم که سروصدا راه بیندازد، بازهم چاره‌ای ندارد و باید برود! منتها چون مدت‌ها زمامدار امور بوده، بدون جنگ و ستیز تسلیم نمی‌شود. اگرچه آخرین جوش‌وخروشش را راه می‌اندازد و می‌توانید مطمئن باشید که بدون هیچ قید و شرطی تسلیم می‌شود و طولی نمی‌کشد که برای همیشه می‌رود. البته آخرین مقاومت آن پرهیجان می‌نماید.

فرایند فعل‌وانفعال‌ها منفی به نظر می‌رسد، حال‌آنکه بسیار مثبت و طبیعی است. اگرچه آزاردهنده می‌نماید، تجربه‌ای ارزشمند است؛ زیرا نمایانگر وقوع پالایش است و همواره ثمره‌ای والاتر و بهتر به ارمغان می‌آورد.

وقتی فرایند فعل‌وانفعال‌ها را بدون هیچ‌گونه مقاومت می‌پذیرد، چندی نمی‌گذرد که اوضاع و شرایط درخشان‌تر از راه می‌رسند.

اِمت فاکس فرایند فعل‌وانفعال‌ها را چنین توصیف می‌کند:

«گویی همه‌چیز ناگهان به راه خطا می‌رود. شاید این ناهماهنگی عذاب‌آور بنماید، اما در حقیقت نشانه‌ای نیکوست. شاید احساس کنید که همه هستی وجهانتان در هم فرومی‌ریزد و از هم فرومی‌پاشد. آرام جانتان را حفظ کنید و بگذارید همه‌چیز در هم فروریزد. پس‌ازاین در هم فروپاشیدن، تصویری پدید می‌آید که به مراد دل و آرزوی قلبی و هسته وجودتان بسیار نزدیک‌تر است.»

به‌رغم آنچه به نظر می‌رسد در حال وقوع است، مفهوم فرایند فعل‌وانفعال‌ها این است که همه‌چیز سرگرم کاری بهتر از پیش است. هرگاه پس از به کار گرفتن اندیشه درست، چنین به نظر رسید که آزار یا اختلالی جسمی یا ذهنی پیش‌آمده، همواره نشانه آن است که اندیشه درست شما سرگرم کار است و در حال پالایش اندیشه‌های منفی است تا اقتدار مثبت نیکی و نیکویی بتواند عنان کامل جهانتان را به کف گیرد.

فرایند فعل‌وانفعال‌ها زمانی پیش می‌آید که عقاید و شیوه‌های پیشین زندگی می‌کوشند پابرجا بمانند، حال‌آنکه موهبت عظیم‌تری می‌خواهد متجلی شود.

شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که هرچند گاه یک‌بار انسان باید از این فرایند فعل‌وانفعال‌ها بگذرد و آیا هر انسانی که به بهبود اندیشه‌هایش بپردازد لاجرم باید این تجربه را پشت سر بگذارد؟ معمولاً به‌محض اینکه آدمی بهبود یا استعلای اندیشه‌هایش را به‌طورجدی آغاز کند شاهد فعل و انفعالی عظیم می‌شود. اگر وحشت‌زده نشود و به این تشرف ادامه دهد معمولاً نخستین فرایند فعل‌وانفعال‌ها بزرگ‌ترین آن‌ها خواهد بود.

 

برگرفته از کتاب: قانون شفا، کاترین پاندر


برچسب ها: شکست،
[ شنبه 31 خرداد 1393 ] [ 03:00 ب.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک