تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید

در کتب موفقیت بسیاری گفته شده که استفاده از جملات تأکیدی مثبت در آینده ما تأثیر به سزایی دارند. با تکرار هر روزه ی این جملات، ذهن ناخودآگاه بر روی هدف ما که می تواند زمینه های مختلف زندگی را شامل شود تمرکز کرده و به شکل معجزه اسایی ما را به هدف موردنظرمان می رساند. اغلب ذهن ناخودآگاه را خدای درون نامیده اند، ما با تکرار جملات تأکیدی مثبت خدای درون مان را از خواسته ی خود آگاه می کنید و با تکرار مستمر و منظم، اشتیاق خود را برای دست یابی به خواسته مان به خدای درون مان نشان ی دهیم. حال سؤال این است که چگونه باید از این جملات استفاده کنیم؟

روش های مختلفی برای استفاده از جملات تأکیدی وجود دارد که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنم.

 

1. تکرار با صدای بلند

استفاده از جملات تأکیدی را می توانید با این روش شروع کنید. در تمام طول روز سعی کنید آگاهانه هدف تان را به خود یادآوری کنید. بهتر آن است که در هنگام تکرار و به زبان آوردن جملات تأکیدی از آنچه بر زبان می آورید آگاه باشید. یعنی از تکرار طوطی وار جملات، در زمان هایی که بر آنچه می گویید تمرکز ندارید خودداری کنید. به این دلیل که این تکرارهای کاذب به شما امید این را می دهد که به زودی به خواسته ی قلبی خود خواهید رسید، اما اثری از برآورده شدن خواسته ی شما نیست و این باعث ناامیدی و رهاکردن مابقی فرآیند برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه شما می شود.

ضمناً، از آنجایی که بسیاری از شما اوایل در مرحله ی آزمودن این روش برای رسیدن به خواسته ی قلبی تان هستید، سعی نکنید از همان اول آرزویی بزرگ را محقق سازید. از آنجایی که ممکن است بسیاری از شما در این مسیر تازه کار باشید و از هم گسیختن باورهای قدیمی تان برای ایجاد تغییر در آینده و ساختن آن به شکل دلخواه و موردعلاقه تان سخت باشد، بهتر است کار را با آرزوهای دست یافتنی تر شروع کنید؛ به این دلیل این نکته را متذکر شدم که هدف ما در این پروژه تحت تأثیر قرار دادن ذهن ناخودآگاه و به عبارتی متقاعدکردن اوست که ما می توانیم زندگی را به سبک و سیاق خود رهبری کنیم و پیکره ی این اثر هنری که همان زندگی ماست را به زیبایی و دلخواه بتراشیم.

در زمان تکرار جملات خود سعی کنید تا آنجایی که ممکن است به صدای خود گوش فرادهید و درباره ی هر آنچه بر زبان تان جاری می شود سعی نکنید از زندگی روزانه تان دلیل و مدرکی مبنی بر عدم صحت کلامتان بیابید و به همانند دوران زیبای کودکایی مان که هرچه را به ما می گفتند بدون هیچ گونه ممانعت باور می کردیم و در زندگی زیبای کودکانه مان به کار می بستیم، باور کنید و افکاری را که باعث عدم پذیرش آرزوهای تان از طرف ناخودآگاه تان می شود از ذهن پاک کنید و دیگر وقت خود را برای بررسی آنها صرف نکنید.

اکثر اوقات پیشنهاد می شود که در زمان های خاصی از جمله قبل از به رختخواب رفتن و درست بعد از بیدار شدن از جملات تان استفاده کنید. به این دلیل که در این اوقات ذهن ناخودآگاه آزادتر است و ذهن خودآگاه مان شروع به فعالیت روزانه ی خود نکرده است و می شود گفت که این زمان ها، فرصت های طلایی ما برای قبولاندن خواسته هایمان به ذهن ناخودآگاه است.

اگر اغلب اوقات به دلایلی نتوانستید عبارات تان را با صدای بلند تکرار کنید، می توانید به آرامی در ذهن تان آنها را تکرار کنید. اما مراقب باشید که در این صورت نیز به هر آنچه در ذهن تان تکرار می کنید آگاه باشید و سعی کنید در زندگی روزانه تان برای پذیرش و تأیید کلامتان مواردی را پیدا کنید. مثلاً، اگر در رابطه با خوشبختی جملات را تکرار می کنید، مواردی را که بتواند گواه بر این جمله باشد را در گذشته و حالتان بجویید؛ سلامتی تان، حافظه ی قوی، روابط عمومی قوی، انگشتانی سالم برای نوشتن و تایپ کردن، سواد کافی، عشق همسرتان نسبت به خود و موارد دیگر.

 

2. ضبط کردن صدا

در اینجا نیز می توانید صدای خود را ضبط کرده و در طول روز گوش دهید. سعی کنید در این مورد نیز تاآنجایی که ممکن است به هرآنچه که می شنوید هشیار باشید و با اشتیاق به جملات ضبط شده گوش کنید و سعی کنید به مواردی از زندگی روزانه که به پذیرش ذهن ناخودآگاهتان کمک می کند رجوع کنید.

به طور همزمان می توانید هر آنچه را می شنوید با خود تکرار کنید تا ذهن تان را هرچه بیشتر برای پذیرش موفقیتی که در آینده نصیب تان خواهد شد متقاعد کنید.    

تمامی روش هایی که اساتید موفقیت به شاگردان شان پیشنهاد می کنند، برای متقاعد کردن ذهن ناخودآگاه شاگردانشان است تا بپذیرد که ما لیاقت بهترین ها در زندگی مان داریم. هوشیاری و آگاهی تان در زمان استفاده از جملات بسیار مثمرثمر خواهد بود. هوشیاری شما در زمان درخواست آرزوی تان از غول چراغ جادو-همان ذهن ناخودآگاهتان- مدت زمان لازم برای رسیدن شما به خواسته هایتان را کوتاه خوهد کرد. 
طبقه بندی: تکنیک ها،


برچسب ها: ذهن ناخودآگاه، عبارات تأکیدی،
[ شنبه 11 آذر 1391 ] [ 03:56 ب.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک