تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید

O فرمول موفقیت نهایی

۱) ابتدا خواسته خود را مشخص کنید. دقیق باشید! روشنی بیان نوعی قدرت است.

۲) دست به عمل بزنید. زیرا داشتن آرزو کافی نیست.

۳) ببینید نحوه عملکرد شما برای رسیدن به هدف، مفید و مؤثر است یا نه. (برای یک فرضیه بی ارزش نیروی خود را بیهوده هدر ندهید.)

۴) فرضیات و شیوه کار خود را آنقدر عوض کنید تا به هدف برسید. قابلیت انعطاف باعث می شود که نظرات تازه ای پیدا کنید و به نتایج تازه تری برسید.

هنگام تعقیب هدف ها غالباً به نتایجی غیر منتظره دست می یابیم. آیا زنبور عسل عمداً می خواهد گل ها را بارور سازد؟ خیر، بلکه زنبور در پی جمع آوری شهد، پاهایش به گرده گل ها آغشته می شود و هنگامی که روی گل دیگر می نشیند، ندانسته یک رشته عکس العمل های زنجیره ای را باعث می شود و در نتیجه، دامنه کوهسار هر روزی به رنگی دلپذیر در می آید.

به همین ترتیب، شما نیز هنگامی که به دنبال هدف های ارزشمند خود می روید، ممکن است منابع پیش بینی نشده ای هم نصیب دیگران سازید. حتی تصمیم ساده ای، نظیر اینکه به فلان دوست قدیمی تلفن کنید ممکن است پیامدهای مثبتی داشته باشید که اصلاً فکرش را نمی کردید.

تلاش های فعلی شما چه منابعی برای دیگران دارد؟ مقصود واقعی از داشتن هدف آن است که ضمن تعقیب هدف، شخصیت شما به عنوان یک فرد انسانی نیز ساخته شود. پاداش واقعی شما شخصیتی است که به عنوان یک انسان پیدا می کنید. اکنون دقایقی وقت صرف کنید و به طور خلاصه بنویسید که برای رسیدن به هدف های خود باید چه خصلت ها، خصوصیات، مهارت ها، توانائی ها، طرزفکرها و عقایدی را در خود ایجاد کنید.

لذت و شادی را فراموش مکنید. در نظر بسیاری از اشخاص، هدف گذاری به این معنی است که وقتی به هدف بزرگی رسیدند، آنگاه می توانند از زندگی خود لذت ببرند. ما می خواهیم با شادمانی به هدف برسیم، نه اینکه ابتدا به هدف برسیم و آنگاه شادی کنیم. سعی کنید از هر روز عمر خود به کامل ترین صورت، استفاده نمایید. شهدی را که در هر یک از لحظات حیات، موجود است بچشید. ارزش زندگانی را با ملاک پیشرفت های خود اندازه نگیرید، بلکه بخاطر داشته باشید که جهت حرکت شما، مهمتر از نیل به هدف های موقت است.

جهت حرکت شما رو به کدام جانب است؟ آیا از هدف های خود دور می شوید یا به آنها نزدیک می گردید؟ آیا لازم است در شیوه های خود تجدید نظر کنید؟ آیا از زندگی خود بطور کامل لذت می برید؟ اگر پاسخ تان منفی است، هم اکنون تغییری در یکی از زمینه ها ایجاد کنید.

شاید بارها این جمله را از اشخاص شنیده باشید که، آیا سهم من از زندگی همین است؟ فضانوردان آپولو که تقریباً تمام عمر خود را وقف سفر به کره ماه کرده بودند، در آن لحظه افتخارآفرین و تاریخی که قدم به ماه گذاشتند احساس غرور می کردند. اما پس از آنکه به زمین برگشتند بعضی هاشان دچار افسردگی شدید شدند. آیا هدفی باقی مانده بود که انتظارش را بکشند؟ آیا هدفی بزرگتر از سفر به کره ماه و کشف فضای خارج از زمین وجود داشت؟ بله، شاید فقط یک هدف وجود داشته باشد و آن کشف فضای روح و دل انسانی است.
همه ما نیاز داریم که دائماً احساس رشد عاطفی و معنوی کنیم. این غذایی است که روح ما به آن محتاج است. وقتی به هدف هایی که برای خود قرار داده اید نزدیک می شوید، فراموش نکنید که باید بلافاصله هدفی تازه برای خود انتخاب کنید و برای آینده ای که حتماً خواهد آمد، برنامه داشته باشید.
[ هدف نهایی چیست؟ 

شاید این باشد که کار ارزشمندی انجام دهیم. پیدا کردن راهی برای کمک به دیگرانریا، آنانکه صمیمانه دوستشان می داریم باعث می شود که در همه عمر احساس سعادت کنیم. برای کسانی که بخواهند وقت، انرژی، سرمایه و نیروهای خلاقه خود را در راه خیر صرف کنند، همیشه در این جهان جایی وجود دارد. امروز چه عمل محبت آمیزی می توانید نسبت به فرد دیگری انجام دهید؟ هم اکنون تصمیم بگیرید به عمل بزنید و از احساسی که پیدا خواهید کرد لذت ببرید.

جورج برنز کمدین محبوب، اهمیت انتظار را بخوبی درک کرده است. تمام فلسفه زندگی او در این کلمات خلاصه می شود:

باید در زندگیتان چیزی وجود داشته باشد که به خاطرآن از بستر خارج شوید. در حال خواب، نمی توان کاری انجام داد . مهمترین اصل این است که در زندگی خود، نقطه روشن و جهت مشخصی داشته باشید که رو به آن سو حرکت کنید.

وی اکنون بیش از نود سال سن دارد و هنوز در فیلم های سینمایی و تلویزیونی بازی می کند. او سالن پالادیوم لندن را برای اجرای برنامه ای در سال ۲۰۰۰ میلادی، از هم اکنون رزرو کرده است که در آن هنگام، وی ۱۰۴ سال سن خواهد داشت! این گونه آینده سازی ها را چگونه می بینید؟

بیشتر مردم تصور می کنند که در ظرف یک سال کارهای زیادی می توان انجام داد، اما در عین حال کارهایی را که در مدت ده سال می توانند به پایان رسانند دست کم می گیرند.

$ شما ده سال دیگر چه وضعی خواهید داشت؟ 

به چیزی فکر کنید که امروزه آن را در اختیار دارید، اما زمانی در نظرتان هدفی رؤیایی جلوه می کرده است. شاید برای رسیدن به آن هدف، موانعی هم در سر راهتان بوده است و با وجود این اکنون جزیی از زندگی شماست. وقتی به دنبال هدف تازه ای می روید و با مانعی مواجه می شوید، به یاد آورید که از این موانع، قبلاً هم در زندگی تان بوده است و بر آنها غلبه کرده و موفق شده اید!

روح انسانی واقعاً تسخیر ناپذیر است. قدرت اراده و میل به پیروزی، موفقیت،‌‌‌‌ سامان دادن به زندگی و تسلط بر آن تنها هنگامی در شما بیدار می شود که بدانید چه می خواهید و باور داشته باشید که هیچ مشکل و مسأله و مانعی نمی تواند جلو شما را بگیرد. وجود موانع، تنها به این معنی است که باید عزم خود را برای رسیدن به هدف های ارزشمند جزم تر کنید.
برچسب ها: هدف گذاری،
[ شنبه 7 بهمن 1391 ] [ 01:36 ب.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک