تبلیغات
وبلاگicon
موفقیت

موفقیت
به موفقیت ایمان داشته باشید، آینده از آن شماست. 
قالب وبلاگ
امکانات جانبی

مکتب خونه

Google

در وبلاگ موفقیت
در كل اینترنت

Check PageRank
!بازدید کننده عزیز، به وبلاگ موفقیت خوش آمدید

تا به حال شده از خوانــــدن کتاب‌های روانشناسی و تکرار عبارات تأکیدی خسته و دل‌زده شوی و با غرولند به خودت بگویی: «دیگر جواب نمی‌دهد!» یا گاهی اوقات وقتی همه‌ی تلاشت را برای رسیدن به کاری انجام می‌دهی و نتیجه‌ای نمی‌گیری، زیر لبت زمزمه کنی: «قانون جذب یک دروغ بزرگ بیش نیست!»؟ اما بگذار همین الآن خیالت را راحت کنم که این تنها مشکل شما نیست و میلیون‌ها نفر دیگر مانند خودت نمی‌توانند به درستی از قانون جذب استفاده کنند. اما ما به شما با دلیل و مدرک ثابت می‌کنیم، مشکل فقط خود شما هستید نه قانون جذب!

Oهیچ کس بدشانس نیست!

کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که از ثروتمند شدن خوشش نیاید. زمانی که قانون جذب برای اولین بار مطرح شد و میلیونرهای موفق پرده از این راز بزرگ برداشتند، هرکس وسوسه شد تا برای یک بار هم شده این قانون را در زندگی شخصی‌اش به کار گیرد. حتی آن‌هایی که در ظاهر مخالف این موضوع بودند در خلوت خودشان عبارات تأکیدی را مثل یک اکسیر جادویی به زبان می‌آوردند تا با چشم‌های خودشان از صحت این موضوع باخبر شوند.

براساس قانون جذب، شما می‌توانستید هر چیزی را در زندگی‌تان جذب کرده و برای این کار تنها کافی بود چشم‌هایتان را ببندید و جذب کنید. جذب کردن با تکرار عبارات تأکیدی مثبت و تجسم کردن راهی میانبر برای رسیدن به رؤیاهایی بود که همیشه سرکوبش می‌کردید. حتماً شما هم برای یک بار هم شده این کار را انجام داده‌اید اما جز موارد جزئی نتوانستید نتیجه شگفت انگیزی که قانون جذب از آن صحبت می‌کرد را به دست بیاورید و نتیجه این شد که دیگر خودتان را از گروه دوستداران قانون جذب کنار کشیدید و باز هم با کسالت و از سر ناامیدی گفتید: «آدم باید کمی شانس داشته باشد!»؛ این جمله شما و خیلی از افرادی است که دیگر اعتقادی به قانون جذب ندارند. اما نتیجه مطالعات دکتر «بروس لیپتون» روانشناس، نشان داده هیچ اشتباهی در قانون جذب اتفاق نیفتاده است بلکه گره اصلی این معمای پیچیده ذهن ناخودآگاه شماست.

 

Oرازی که میخکوب تان می‌کند!

من عاشق میلیونر شدن هستم و شب و روز به این موضوع فکر می‌کنم. قانون جذب به من یاد داده که خودم را در خانه زیبا و اتومبیل‌های مجلل تصور کنم و با تکرار عبارات تأکیدی مثبت رؤیای میلیونر شدن را به سوی خودم جذب کنم. کمی بعد، ناگهان در محیط کاری من اتفاقی جدید می‌افتد. رئیس بخشی که در آن کار می‌کنم، سمت من را به سمتی بالاتر تغییر می‌دهد و حقوق من به همین اندازه افزایش پیدا می‌کند. اما بعد از اینکه در سمت جدیدم مشغول به کار شدم آنچنان از این وضعیت متعجب و شگفت زده هستم که بیشتر از اینکه به تثبیت کارم فکر کنم، ترس از دست دادن سمت جدیدم جایگزین همه افکار مثبت من می‌شود تا جایی که حتی خودم را لایق درآمد بیشتر نمی‌دانم و به همین دلیل بعد از مدتی سمت جدیدم را به راحتی از دست می‌دهم. این مثالی است که دکتر لیپتون می‌زند. در واقع ۹۹ درصد (به این رقم دقت کنید) زندگی شما در دست ذهن ناخودآگاه شماست و حقیقت تلخ این است که بخش عمده‌ای از ذهن ناهوشیار شما توسط افکار منفی پر شده است که تنها با تصویرسازی رؤیاها و تکرار عبارات تأکیدی نمی‌توانید آن‌ها را از ذهنتان پاک کنید. مثل این می‌ماند که هوا کاملاً تاریک است و شما مدام تکرار می‌کنید «هوا روشن است.»؛ در این شرایط تکرار عبارات تأکیدی در مورد روشن بودن هوا نمی‌تواند اصل موضوع را تغییر دهد پس کمی به آن فکر کنید.

 

Oفرمول جادویی رؤیاها

دکتر «بروس لیپتون» می‌گوید:

 «ذهن ناهشیار میلیون‌ها برابر قوی‌تر از ذهن هوشیار است. اگر ذهن ناهوشیار با خواسته‌های ذهن هوشیار ناهماهنگی نداشته باشد هیچ مسئله‌ای نیست، چون در این شرایط قانون جذب به صورت خودکار عمل می‌کند و هیچ نیازی نیست کاری کنید که قانون جذب را در زندگی‌تان خلق کنید؛ اما اگر این ۲ ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه شما با یکدیگر هماهنگ نباشد، قانون جذب هیچ تأثیری ندارد. برای مثال، شما آگاهانه می‌خواهید که حسابتان پر از پول باشد و با تکرار عبارات تأکیدی سعی می‌کنید این حس را به وجود بیاورید اما اگر در ذهن ناخودآگاه شما این عقیده وجود داشته باشد که شما لایق آن همه پول نیستید، هرگز ثروتمند نمی‌شوید. ذهن ناخودآگاه شما شبیه یک ضبط صوت عمل می‌کند و همیشه تمایل دارد که موزیک‌های قدیمی‌تان را پخش کند؛ به خصوص همان ترانه‌هایی که از دوران کودکی والدین بارها و بارها برایتان تکرار کرده اند. شما ترانه های ضبظ صوت ذهنی‌تان را در ۶ سال اول زندگی با جملات منفی پر کرده اید.».

جملاتی مانند: «تو به اندازه کافی خوب نیستی!» «تو لیاقتش را نداری!» یا «آدم‌های دیگر بهتر از تو هستند و تو مجبوری بهتر از دیگران باشی!» و... . چه این پیام‌ها مستقیم به شما رسیده باشد چه غیرمستقیم، بعد از سال‌ها که در چنین موقعیت‌های مشابهی قرار می‌گیرید آن نوارها دوباره تکرار می‌شود و مشکل اینجاست؛ شما روی نواری که در حال پخش است عباراتی دقیقاً مخالف را به زبان می‌آورید و در این حالت هیچ نتیجه‌ای دریافت نخواهید کرد. شما خودتان را فریب داده‌اید که فرد مثبتی هستید، چون در تمام لحظاتی که در حال تکرار جملات مثبت و تصویرسازی برای رؤیاهایتان هستید، نوار منفی ضبط صوت ذهن ناهشیارتان در حال پخش ترانه‌های ناامیدکننده و دلسردکننده است.

 

Oفوت آخر

به عقیده دکتر لیپتون تنها راه حل استفاده از قانون جذب آن هم به صورتی مفید و نتیجه بخش، قبل از هر چیز خاموش کردن افکار منفی است و این کار تا زمانی که افکار منفی‌تان همچنان در ذهن ناهشیارتان در حال تکرار است، نتیجه بخش نیست؛ زیرا عبارات تأکیدی که آگاهانه از سمت شما تکرار می‌شود جزء ذهن هوشیارتان است و ذهن خودآگاه شما تنها یک درصد روی زندگی شما تأثیر می‌گذارد. اما این موضوع انکار تأثیر تکرار عبارات تأکیدی نیست بلکه مشکل اصلی بیشتر افراد این است که هیچ شناختی از افکار خود ندارند. برای این کار بهتر است قبل از هر چیز جای آرامی را در نظر بگیرید و بدون اینکه در مورد خودتان و افکارتان فکر و قضاوتی کنید، اجازه بدهید افکار منفی‌تان خودش را آشکار کند. بعد از اینکه به ذهن ناخودآگاهتان و جملات منفی این ضبط صوت مجازی دست پیدا کردید سعی کنید دکمه خاموش آن را برای همیشه بزنید و اگر باز هم با جملات منفی مواجه شدید تنها به عنوان یک تماشاچی به آن نگاه کنید نه یک تحلیل گر! بعد از این کار حالا نوبت جایگزین کردن عبارات تأکیدی مثبت و تصویرسازی است.
برچسب ها: قانون جذب، ذهن ناخودآگاه، عبارات تأکیدی،
[ پنجشنبه 26 بهمن 1391 ] [ 06:00 ب.ظ ] [ فرشید متین ]
درباره وبلاگ


نویسندگان
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نظر سنجی
نظرتون دربارۀ مطالب موجود در این وبلاگ چیه؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : بازدید
بازدیدهای دیروز : بازدید
كل بازدیدها : بازدید
بازدید این ماه : بازدید
بازدید ماه قبل : بازدید
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

پیچک